Kuchnia

Grecka feta!

sery-cat

 Feta jest to ser produkowany w Grecji od dawna. Jest nieodłączonym elementem greckiej kuchni. Nie zależnie kogo zapytamy o rzeczy kojarzące się z Grecją, zawsze padnie słowo feta. W naszym sklepie mamy, produkty najwyższej jakości. Dlatego też postawiliśmy na zaufanego i sprawdzonego dostawcę na rynku. Feta Amfigal w swoim składzie zawiera mleko kozie i owcze. 

Dzięki czemu zyskuje sporo wartości odżywczych względem mleka krowiego, między innymi witaminę B. Pochodzi od zwierząt wypasanych w centralnej i północnej części Grecji. Feta ta charakteryzuje się doskonałym smakiem, naturalnym aromatem i śnieżnobiałym kolorem.

Z racji wieloletniej tradycji, sztuka jej produkcji została opanowana w najmniejszych detalach, co jest wyczuwalne w każdym jej aspekcie. 

Nazwa “Feta” jest zastrzeżona tylko i wyłącznie dla wyrobów pochodzenia greckiego. Jest to jeden z najczęściej podrabianych produktów na świcie ze względu na swój niepowtarzalny smak i zastosowanie.

Prawdziwą grecką fetę możemy nie tylko dodać do dobrze znanych wszystkim sałatek. Ze względu na swoją konsystencję świetnie sprawdza się w wersji na ciepło. Równie dobrze komponuje się z przeróżnymi dipami i sosami.

Już wkrótce pokażemy Wam, jak można sprawić by ten z pozory prosty wyrób uzyskał nowe oblicze, które zaskoczy nie jednego smakosza tego wspaniałego sera!